21 september 2019

Kunstfair in 400 jaar oude Kasteel Geldrop

kunstfair_2016_websiteGELDROP – In het jubileumjaar 2016 worden op 19 en 20 maart 2016 op landgoed Kasteel Geldrop een aantal activiteiten georganiseerd in het kader van het 400 jarig bestaan. Een van deze activiteiten is de kunstfair, die dit jaar al voor de vierde keer gehouden wordt in de vele stijlkamers die het kasteel rijk is. Een twintigtal kunstenaars zullen daar hun werken op een creatieve wijze tonen en zo mogelijk verkopen. “We zijn er van overtuigd dat het net als voorgaande jaren weer een succes zal worden” zeggen beide organisatoren Ellen van Helmond en Annie van den Akker.

De sfeer die het kasteel uitstraalt, past uitstekend bij deze kunstfair mede omdat hier een aantal stijlkamers aanwezig zijn, zoals de Blauwe-, de Groene-, de Gilde- en de Panoramakamer. Daarnaast nog de Baron z’n Kamer, de Trouwzaal en de Bibliotheek en al die kamers zijn ingericht met oude schilderijen, antieke meubelen en decoraties. Dat alleen al is een bezoekje aan het kasteel waard.

De kunstenaars krijgen afzonderlijk of samen met een ander een van deze fraaie historische ruimten toegewezen. “Er zal hier en daar wel wat verschoven en aangepast moeten worden om alles een plaatsje te kunnen geven. Het is knap hoe in het kasteel, tussen oude schilderijen en antieke decoraties, die hedendaagse kunst is ingepast, een lust voor het oog”, aldus Van Helmond.

Om het niveau van de kunstfair te waarborgen is ook nu weer een strenge selectie methode toegepast en is niet alleen gelet op niveau, maar ook op diversiteit. Van glaskunstenaar, keramist, smeedwerk, sierwerk en vele anderen kunstvormen. De meeste deelnemers zijn ervaren kunstenaars en exposeren in binnen- en buitenland. “We zijn er van overtuigd dat in dit jubileum jaar de combinatie van kasteel en kunstfair, aantrekkelijk zal zijn voor een breed publiek”, aldus Van den Akker.

Informatie over deelnemende kunstenaars en een link naar hun eigen website is te vinden op www.kasteelgeldrop.nl. en om alvast iets van de sfeer te proeven is een filmpje van een vorige kunstfair op Youtube gezet.

Openingstijden:

Zaterdag 19 maart van 13.00-17.00 uur. De opening is om 13.00 uur en wordt verricht door Guus de Wijn van Galerie Kempro uit Sterksel.
Zondag 20 maart van 11.00 – 17.00 uur.

Entree en parkeren gratis.

Klik hier voor foto’s van de kunstfair 2015 van Rob Biesters.

Namen deelnemers Kunstfair 2016

Type kunst

Glas/brons, Suzanne Compaan, www.suzannecompaan.nl

Keramiek, Paz Sanz Fle, www.pazsanz.nl

Steen en glas, Jan van de Pol, www.janvandepol.nl

Glas, Ingrid Capozzi, www.ingridcapozzi.com

Schilderijen, Arie Koning, www.ariekoning.nl

Schilderijen, Saskia Weerepas, www.weerepas.com

Foto’s, Ed Mutsaers, www.beeldvanger.nl

Hout, Jan Willem Zuidhoek, www.tafelvolk.nl

Leer, Daniëlle van Lunteren DAAN Design, www.daandesign.nl

Hout, Will Schropp, www.houtenbeelden.nl

Sieraden, Margriet Kraan, www.margrietkraan.nl

Sieraden, Froukje van der Avoird, www.frouks.nl

Brons, Jos vd Donk, www.jvanderdonk.eu

Schilderijen, Adjan Broeders, www.adjanbroeders.nl

Schilderijen, Nicole van Herpen, www.nicolevanherpen.com

Beeldhouwen, Marie-Jose van Bezeij, www.mjvanbezeij.exto.nl

Keramiek/papier, Hiltje Talsma, www.keramiekensierpapier.nl

Keramiek, Conny Pols, www.connypols.nl

Sieraden, Zoë Nina, www.zoe-nina.com